Akce ''Pojď hrát hokej!'' sklidila úspěch!
Datum: 04.10.2017 18:34

V sobotu 23. září proběhla na Zimním stadionu v Náměšti nad Oslavou náborová akce pro děti a rodiče v rámci Týdne hokeje zaštítěného a podporovaného ČSLH. V našem městě se akce setkala s velkým zájmem dětí i rodičů.

Rodiče s dětmi čekal na zimním stadionu více než 2 hodinový program. První aktivitou byla registrace hned u vchodu na stadion. Po registraci pak každé dítě dostalo nejen propagační materiály, ale hlavně krásný dárek v podobě reprezentačního hokejového dresu s číslem jedna.

Po registraci si děti mohly ještě mimo ledovou plochu vyzkoušet základní hokejové dovednosti – slalom s míčkem mezi kužely a střelbu na brankáře.

Rodiče mezitím čekala prezentace, v podání trenéra přípravky Mgr. Aleše Sázavského. Mimo jiné se na ní rodiče dozvěděli, že v Náměšti se v první sezóně přípravky neplatí žádné příspěvky a příspěvky pozdější jsou jen v minimální výši, nebo že si po dohodě mohou pro své dítě zapůjčit hokejovou výstroj.

Po prezentaci pak už stačilo nazout brusle a hurá na led. Více než hodinka na náměšťském ledě utekla jako voda. Dětem zářila očka, i když se to neobešlo bez nějakého toho pádu. Pro děti byly pro začátek připraveny lehčí a zábavná cvičení a soutěže, třeba honěná na ledě. Úplní začátečníci měli k dispozici opory, aby se udrželi na bruslích. To už ale bude po pár trénincích samozřejmost a opory skončí někde v koutě.

„Celá akce proběhla super. Přišlo hodně dětí (24 nováčků) a přiznávám, což pro mě bylo příjemné překvapení. Když jsem se jich na ledě po skončení akce, všechny děti říkaly, že se jim na ledě líbilo a že přijdou i na tréninky přípravky. Třeba s sebou přivedou i své kamarády. Na děti a společné tréninky se už těšíme,“ pochvaloval si Mgr. Aleš Sázavský.

Další kolo Týdne hokeje je naplánováno na měsíc leden 2018.

Další výhra Náměště nad Veverskou Bítýškou!
Datum: 21.02.2017 18:19

Hosté přijeli pouze s deseti hráči do pole a od začátku se v podstatě jen bránili a vyráželi do ojedinělých protiútoků. Po chybě domácího Miroslava Bednáře, kdy doslova namazal hráči hostí Jarošovi a ten se nemýlil, se dostali hosté do vedení Domácí však už ve 12. minutě vyrovnali, kdy svou chybu odčinil právě Miroslav Bednář. Do konce třetiny se náměšští trefili ještě dvěma brankami Jiřího Krčála a Petera Tótha a tím hru uklidnili. Zbylé dvě třetiny probíhaly obdobně. Domácí na hostujícího brankáře Dingu vyvíjeli neustálý tlak a ten chvílemi nevěděl, kam skočit dřív. Bylo otázkou času, kdy domácí navýší své vedení. Hosté se snažili narušovat rozehrávku domácích, což se jim částečně dařilo, avšak na zvrat v utkání to nestačilo. Tři body tak ke spokojenosti domácích hráčů a fanoušků, kterých na toto utkání díky pohlednému hokeji, jenž náměšťské mužstvo letos předvádí, přišlo opět poměrně dost, zůstaly v Náměšti. Hosté mají letos stejné problémy se sestavou, jaké řešili domácí v předchozích sezónách.

11:17 Bednář M. (Sázavský M., Bulička), 15:12 Krčál J. (Kohút, Jirák), 17:43 Tóth (Krčál E.), 31:28 Doležal (Ošmera, Jirák), 32:17 Strnad (Tóth), 43:11 Pálka (Bednář M.), 58:07 Kohút (Krčál J.), 59:27 Bednář M. (Pálka).

Nekompromisní Náměšť nedala šanci Velkému Meziříčí.
Datum: 21.02.2017 18:18

Těžkým debaklem pro domácí hráče skončilo jejich utkání s lídrem soutěže. Svým výkonem, který není hoden Krajské soutěže Vysočiny, umožnili svému soupeři nasázet 16 gólů. Hokejisté z Náměště si na ledě dělali doslova, co chtěli a zápas samotný byl pro ně takovým náročnějším tréninkem. Jestliže si někdo myslel, že béčko HHK dosáhlo po minulém zápase s Bíteší na svoje dno, tak to skutečné viděli diváci až včera. A díky výhře Velké Bíteše nad Veverskou Bítýškou jsou meziříčští hokejisté už i na dně tabulky. Za zmínku stojí výkon Ondřeje Kohúta, který se na výhře podílel 5 brankami.

1:06 Kohút (Krčál J.), 2:38 Kohút (Krčál J, Strnad), 10:01 Doležal (Bauer), 10:28 Kejda (Jirák, Bednář M.), 14:28 Jirák (Ošmera), 17:19 Jirák (Kejda), 20:27 Bednář M., 20:51 Kohút, 29:18 Kohút (Krčál J.), 32:21 Doležal (Špaček), 33:05 Tóth (Kejda), 38:24 Špaček (Růžička, Doležal), 39:53 Kohút (Špaček, Jirák), 41:39 Jirák (Špaček, Krčál J.), 45:25 Kejda (Tóth), 50:41 Bednář M. (Kejda).

Náměšť doma padla se Zastávkou!
Datum: 21.02.2017 18:13

Utkání bylo v první třetině vyrovnané, i když domácí měli více šancí, jenže je vždy vychytal brankář hostí. Domácím se nedařilo, snažili se, ale chyběla lehkost a souhra, která mužstvo provázela v předchozích zápasech. Šťastnější byli hosté, když v 19. minutě skóroval Stromecký. Druhá třetina byla stejná jako první - domácí se snažili, ale byl to pro ně zkrátka den blbec. Kombinace se nedařily, vázla souhra a k tomu výborný brankář hostí Jiří Vybíral. Hosté těžili z chyb, které logicky vycházely z přemíry snahy, což potrestal Mikule. Ve 34. minutě po chybě domácího brankáře Aleše Sázavského hosté další brankou zvýšili na 3:0 a to už začínalo být s domácím týmem na pováženou. Do třetí třetiny nastoupil v domácí brance Václav Bednář a domácí se pustili do soupeře, jenže hned inkasovali z hole Adama Šedého. Hrálo se především ve třetině hostí, až konečně ve 44. minutě v přesilovce domácí skórovali brankou Tótha. V 50. minutě se za domácí trefil Martin Doležal. Domácí cítili šanci, a tak když byl v 55. minutě vyloučen hostující Kozárek, odvolali brankáře a zatlačili hosty do jejich obraného pásma. Jak už to tak bývá, když se nedaří, tak se nedaří. Chybující obránce domácích umožnil hostům skórovat do prázdné branky. Vzápětí ale domácí opět skórovali Martinem Kejdou a opět odvolali brankáře. Stejná chyba domácích na modré umožnila hostům opět skórovat do prázdné branky. To už pro domácí byla labutí píseň, čtvrtou branku vstřelili 3 vteřiny před koncem a tak si body z Náměště odvezli hosté.

43:33 Tóth (Krčál E., Strnad), 49:06 Doležal (Vysloužil), 57:39 Kejda (Pálka), 59:57 Bauer (Růžička, Strnad).

Aleš Sázavský udržel proti Velké Bíteši čisté konto!
Datum: 21.02.2017 18:11

Zápas začali favorizovaní hosté opatrně a díky dobře bruslícím domácím si příliš šancí v první třetině ani nevypracovali. Až v druhé polovině třetiny se za obranu dostal po rychlé přihrávce Miloslav Bednář, kterého domácí zastavili jen za pomocí faulu. Nařízené trestné střílení s jistotou proměnil a hosté se tak dostali do těsného vedení. Na začátku druhé třetiny měli hosté jednu z mnoha přesilových her, které jim domácí až příliš lehce svou nedisciplinovaností přímo darovali. A zrovna tuto se jim se štěstím podařilo poměnit a získali tak klid pro svoji hru. Třetí branku vstřelili hosté po šikovné orientaci v brankovém prostoru, kdy Kejda jako jediný dokázal skákavý kotouč zkrotit a umístit do odkryté branky. Třetí třetina už tak byla odehrána spíše z povinnosti, hosté s přehledem kontrolovali hru a čekali na vhodné příležitosti ke vstřelení další branky. Domácí se hnali alespoň ke vstřelení té jediné čestné branky, ale hostující Sázavský prostě žádnou ze střel domácích za svá záda nepustil, a že těch šancí bylo v podání domácích alespoň na dva zápasy. Hosté tak v poklidu přidali ve třetí třetině ještě tři branky a zaslouženě si odvezli všechny body za jednoznačné vítězství.

13:40 Bednář M., 20:37 Doležal (Bednář M., Strnad), 26:14 Kejda (Bednář M.), 40:59 Vysloužil (Bednář M.), 50:15 Strnad (Bulička), 53:23 Bednář M.

Náměšť v derby zvítězila nad Zubry!
Datum: 21.02.2017 18:07

Utkání dvou mužstev, hrajících o první místo v tabulce se o 15 minut opozdilo kvůli poruše autobusu. Začalo se svižně a oba týmy vědomi si důležitosti tohoto utkání dávaly do hry maximum. Domácí vyslali na hostujícího brankáře více střel, avšak většina bohužel byla mimo. V 11. minutě měl obrovskou šanci domácí Tóth, když jel sám na branku hostí, avšak neproměnil. Vzápětí se role otočila a na domácího brankáře jel hráč hostí Zdeněk Mráz, který se nemýlil. Hosté se dostávali do přečíslení a zásluhou především Mráze a Nováka bylo vždy před brankou rušno. Domácí se snažili, ale nic jim nevycházelo. Když už se zdálo, že mohou skórovat, jejich snažení ztroskotalo na brankáři Benovi. Nástupem druhé třetiny se domácí snažili zvrátit skóre ve svůj prospěch, ale obraz hry se neměnil. Hosté šli zarputile do každého souboje a jejich styl hry se jim vyplatil, když ve 25. minutě skóroval Lukáš Novák. Když po chybě domácích hosté odskočili na rozdíl tří branek, zdálo se být vymalováno. Ve třetí třetině se však náměšťští snažili výsledek i nadále zvrátit ve svůj prospěch. Pomohl jim k tomu faul hostujícího hráče Čejky, který dal po menší potyčce domácímu Fialovi hlavičku. Rozhodčí tento faul ocenili trestem 5 + do konce utkání. To byl impuls pro domácí a než se hosté vzpamatovali, domácí během dvou minut srovnali brankami Martina Kejdy, Davida Jiráka a Pavla Buličky. Od této chvíle měli domácí navrch, ale hosté jim nedali nic zadarmo. Ve 44. minutě šli domácí do vedení po brance Radka Vysloužila a v 56. minutě brankou Petera Tótha, který se tentokrát už nemýlil, odskočili na rozdíl dvou branek. Hosté však v 58. minutě snížili a s vidinou vyrovnání se tlačili před domácího brankáře Milana Máje. V 59. minutě však domácí Kejda ukončil dohady a svým druhým gólem pojistil domácím vítězství. Hrálo se před výbornou diváckou kulisou, fanoušci hostů, kteří tradičně přijeli v nemalém počtu, byli slyšet a taktéž domácí fanoušci se nenechali zahanbit a s výsledkem utkání odcházeli spokojeni. Hrál se hokej, který naplnil očekávání a byl do posledních minut napínavý. Pochválit můžeme i delegované rozhodčí Zbyňka Pekárka, Martina Mejzlíka a Tomáše Mezlíka, kteří tento zápas zvládli s přehledem.

36:04 Kejda (Špaček), 36:30 Jirák (Bednář M., Doležal), 38:05 Bulička (Strnad, Kejda), 44:04 Vysloužil (Bauer, Kejda), 55:58 Tóth (Doležal, Vysloužil), 58:34 Kejda (Krčál J., Tóth).

Václav Bednář vychytal proti Veverské Bítýšce nulu!
Datum: 21.02.2017 18:03

Hosté zahájili velice aktivně a hned v první minutě i skórovali. Jejich převahu v úvodní části hry nenarušila ani dvojnásobná přesilovka domácích. Naopak, když se čtvrtý hráč vracel z trestné lavice, dostal přihrávku do brejku a zvýšil na 0:2 a ihned po návratu pátého hostujícího borce do hry přišla další povedená střela a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto.  Domácí se potom ve zbylých čtyřiceti minutách snažili něco s výsledkem udělat, ale když už se jim podařilo vyprodukovat nějakou šanci, tak spolehlivě zasáhl soupeřův brankář nebo zakročili bránící spoluhráči. Náměštští tak dovedli utkání k jasnému a naprosto zaslouženému vítězství. Bojovnost a nasazení domácích totiž tentokrát nemohly stačit.