Šachový turnaj o perníkovou chaloupku

Třetí turnaj Ligy Vysočiny se hrál v první lednovou sobotu. Pořadatelé z DDM Náměšť nad Oslavou ve spolupráci s firmou ALFIN-TRADING s.r.o. a TJ Náměšť nad Oslavou byli zvědavi, zda se podaří překonat loňský rekord v počtu účastníků, který činil 101 mladých šachistů a šachistek do 16 let. Již před zahájením bylo jasné, že tento počet bude vysoko překročen! Do Náměště dorazilo z kraje Vysočina, ale i z Brna, Kuřimi, Vlašimi a jiných destinací mimo Vysočinu celkem 116 šachistů a spolu s nimi dorazily desítky rodičů, vedoucích, trenérů a dalších členů doprovodu.

Hrály se dva turnaje – pro hráče do 10 let (kategorie H8, D8, H10, D10) a do 16 let (kategorie H12, D12, H14, D14, H16 a D16) na 7 kol švýcarským systémem s tempem hry 2x20 minut na partii. Turnaj proběhl přes vysoký počet účastníků hladce. V kategorii starších (celkem 66 účastníků) – podrobné výsledky zde: http://www.chess-results.com/tnr325136.aspx?lan=5&art=1&wi=821 – se domácí umístili v absolutním pořadí takto: 28. Marek Kijonka a 30. Jakub Zezula (oba 4 body), 37. Mikuláš Vrba 3,5, 44. Dominik Houška 3, 56. Filip Jaroš 2. Čtyři kluci z pěti jsou v kategorii H12 a hráli tak se soupeři většinou o několik let staršími. V kategorii mladších (celkem 50 účastníků) – podrobné výsledky zde: http://www.chess-results.com/tnr325131.aspx?lan=5&art=1&wi=821 – bylo umístění v absolutním pořadí následující: 19. Matěj Zezula 4, 29. Petr Kijonka a 36. Stanislav Pelán 3.

V kategoriích tentokrát medaile nikdo z domácích nebral, nepočítáme-li sestry Helenu, Markétku a Lucii Šťávovy z Moravských Budějovic, se kterými nás pojí užší spolupráce. Všechny 3 uhrály vynikající 4 body. Helena se umístila na 2. místě v kategorii D12, z Vysočiny však byla nejlepší. Markétka a Lucie vyhrály své kategorie D10 a D8.

Výkony našich kluků lze hodnotit jako velmi slušné. U všech je viditelný růst úrovně hry, takže se budeme těšit na další turnaje!

(MIČ)

Zpět na oddíl Šachy