Víťa Kratochvíl úspěšný na MČR v bleskovém šachu

Den před koncem roku 2017 se v kongresovém centru v Peraze konalo MČR v bleskovém šachu. Turnaje hraného švýcarským systémem na 15 kol tempem 2 x 3 minuty na partii + 2 sekundy za tah se mezi 213 účastníky turnaje mužů zúčastnila též pětičlenná výprava z Náměště a okolí. Podmínkou účasti bylo společenské oblečení. Česká televize z mistrovství sestříhala speciální hodinový pořad pro ČT Sport.

Fantastického výkonu performance 2460 a 16. místa dosáhl Víťa Kratochvíl mistrovským výkonem, když porazil i našeho nejmladšího velmistra a v 9. kole měl „na lopatě“ i velmistra Babulu. V případě výhry se mohl vyhoupnout do čela průběžného pořadí! Bohužel Víťa ve vyhrané pozici překročil čas, velmistr Babula pak po dalších 6 kolech získal bronzovou medaili. Ještě ne dvacetiletý borec z TJ Náměšť nad Oslavou ale ukázal, že se před ním musejí mít na pozoru i velmistři. Hezkého 61. místa dosáhl Petr Walek z Caissy Třebíč. Petr Mičulka z TJ Náměšť nad Oslavou skončil na 101. místě, jako bonus získal cenu za 2. místo v řešitelské soutěži. Tomáš Košut z Caissy Třebíč skončil na hezkém 113. místě. Zajímavostí je, že v posledním kole porazil Martina Staszka, který je spíše než z šachu známý jako úspěšný hráč pokeru (v roce 2011 vyhrál v Las Vegas v přepočtu 98 miliónů Kč). Jediným účastníkem výpravy, který skončil hůře, než bylo jeho nasazení, byl Tomáš Mrazík ze Spartaku Velké Meziříčí, ten se umístil na 158. místě.

(MIČ)

Zpět na oddíl Šachy