Turnaj O velikonočního beránka úspěšný

V náměšťské sokolovně bojovalo o velikonoční beránky celkem 112 mladých šachistů do 16 let. Ve dvou turnajích – jeden do 10 let, druhý do 16 let – hráli šachisté nejen z Vysočiny, ale i Brna, Vlašimi, Pardubic a dalších měst mimo Vysočinu. Turnaj se hrál jako sedmý ze série 9 turnajů Ligy Vysočiny, která je zároveň krajským přeborem mládeže v rapid šachu.

Mezi 50 účastníky mladšího turnaje hráli také 3 mladí šachisté z TJ+DDM Náměšť nad Oslavou – Matěj Zezula, Petr Kijonka a Ondřej Malý. Pro Ondru to byl vůbec první turnaj, kromě cenných zkušeností, které bude sbírat, získal také bod za 2 remízy. Petr Kijonka měl delší herní pauzu, ale hrát nezapomněl, uhrál pěkné 3 body. Matěj Zezula udělal výkonnostní pokrok, velmi pěkné vedení útoku v poslední partii udělalo výborný dojem na všechny přihlížející. Zisk 5 bodů a celkové 8. místo z 50, ale především zpomalení hry přineslo znatelný vzestup výkonnosti, který bude jistě motivací pro další tréninkové úsilí. Podrobné výsledky turnaje mladších je zde: http://chess-results.com/tnr344959.aspx?lan=5&art=1.

V turnaji starších hrálo celkem 62 hráčů, z toho 7 domácích. Pro Samuela Dufka a Jana Hutárka to byl taktéž úplně první turnaj, Ani oni neodešli s prázdnou a kromě zkušeností získali po 1 bodu. Tentokrát se vůbec nedařilo Filipu Jarošovi, který rozehrával zajímavé partie, ale v kritických momentech doplácel na rychlé rozhodování. Příště si bude chtít určitě výsledek vylepšit. Opět po čase si přišel zahrát zkušený Mikuláš Vrba, který prokázal, že šachy hrát nezapomněl. Marku Kijonkovi trochu chybí herní praxe, ale pral se statečně a 3 body pro hráče mladší kategorie do 12 let není vůbec špatných. Ještě lépe se dařilo Dominiku Houškovi, který se dost zlepšil, ještě potřebuje udržet koncentraci po celou dobu partie a zpomalit hru. Zisk 4 bodů je velmi pěkný. Nejlépe se ve starší kategorii dařilo Jakubu Zezulovi, který si z Beskyd přivezl pomalejší hraní a lepší využití času na přemýšlení. Svou houževnatou hrou připravoval těžké chvilky i favoritům. Výborný výkon a zisk 5 bodů znamenal 11. místo v absolutním pořadí turnaje do 16 let (Jakub je o 5 let mladší než nejstarší v této kategorii) a 3. místo v kategorii H12 (druhý z Kraje Vysočina). Podrobné výsledky turnaje starších jsou zde: http://chess-results.com/tnr344980.aspx?lan=5&art=1.

(MIČ)

Zpět na oddíl Šachy