Turnaje šachových nadějí a Pobeskydí

Ve dnech 28.3. - 2.4. jsme se zúčastnili mezinárodních turnajů ve Frýdku-Místku - Turnajů šachových nadějí (TŠN) a Pobeskydí. Jediným nehrajícím z naší 8-členné výpravy byl otec, řidič, kuchař, fotograf a manažer v jedné osobě Honza Zezula.

V TŠN kategorie U9 bojoval mezi 64 hráči ze 7 států Matěj Zezula, v TŠN kategorie U12 mezi 60 hráči z 5 zemí Jakub Zezula a Dominik Houška. Kluci hráli 8 kol švýcarským systémem, všichni dosáhli slušného výsledku 3 bodů. Ještě důležitější je, že začali déle přemýšlet (některé partie trvaly přes 2 hodiny) a používat postupy, kterým se učíme, čímž roste úroveň hry našich mladých šachových nadějí. Nejvíce zahraničních soupeřů měl Matěj - 6 z 8 jeho protivníků přijelo z Polska, Slovenska a Ruska.

V openu Pobeskydí bojovali mezi 88 hráči z osmi zemí 4 hráči náměšťského Áčka Víťa Kratochvíl, Petr Walek (člen Caissy Třebíč), Tomáš Mrazík (člen Spartaku Velké Meziříčí) a Petr Mičulka. Nejlépe dopadl Petr Walek – na 13. místě, Víťa Kratochvíl byl 16. a Petr Mičulka skončil na 19. místě (všichni tři uhráli 5,5 bodu z 9 partií), Tomáš Mrazík získal jen o půl bodu méně a s 5 body skončil 33. Výsledky všech kategorií jsou zde: http://chessfm.cz/content/39-ro%C4%8Dn%C3%ADk-turnaj%C5%AF-%C5%A1achov%C3%BDch-nad%C4%9Bj%C3%AD-0 Dají se tam i přehrávat partie z nejvyšších šachovnic - z prvních 3 on-line šachovnic v každé dětské kategorii, v Pobeskydí z prvních 20 šachovnic x 9 kol. Naši hráči - Víťa, Tomáš a oba Petři - tam mají hodně partií, protože hráli většinou na předních stolech. Přehrání konkrétní partie po rozkliknutí konkrétního kola zde: http://online.chessfm.cz/TSN18/Pobeskydi/partie/dgt_chesstheatre.htm

Kromě šachového programu měli pořadatelé pro účastníky TŠN připraveno na sobotní odpoledne řadu atrakcí. Naše výprava byla také několikrát v aquaparku Olešná, takže si všichni členové výpravy z Beskyd odvážejí řadu zážitků.

(MIČ)

Zpět na oddíl Šachy